Koktajlowa na przyjęcie weselne

Ostatnimi czasy przyjęcia weselna stają coraz bardziej popularne i wypierają huczne wesela. Przyjęcie organizowane jest dla najbliższej rodziny i bliskich przyjaciół, nie trwa całą noc, co nie oznacza, że nie jest uroczyste. Na przyjęcia weselna (na wesela zresztą też) panie chętnie wybierają sukienki koktajlowe, które są połączeniem elegancji i wygody. Sukienki koktajlowe powinny być mniej więcej do kolan, charakteryzują się tym, że łączą klasykę (np. stonowane barwy) ze stylem mniej oficjalnym (falbanki, cekiny, cyrkonie). Różnorodność fasonów i kolorów sukienek pozwala dopasować najlepszą i najwygodniejszą.

Przyjęcie weselne rządzi się swoimi prawami. Mimo że nie jest wielkim weselem, na nim także należy pamiętać o elegancji i pewnego rodzaju klasie. Sukienki koktajlowe na przyjęcia weselna mogą być delikatne i zwiewne, zwłaszcza jeśli przyjęcie odbywa się w sezonie letnim, w ogrodzie, podczas upałów. Wielokolorowe sukienki ze wzorami kwiatowymi czy ornamentyką orientalną są jak najbardziej wskazane. Warto pamiętać, że nie wypada wybierać sukienek nadmiernie krótkich. Raczej też nie powinno się kupować białych, jako że biały kolor powinien być zarezerwowany dla panny młodej. Od tej tradycji jednak powoli się już odchodzi i biała kreacja na weselu czy przyjęciu weselnym już nie powinna tak razić jak jeszcze kilka lat temu.

Jakie kolory sukienek koktajlowych będą najlepsze na przyjęcie weselne?

Gama kolorystyczna jest szeroka. Ciemne barwy zestawiać najlepiej z jaśniejszymi. Jeśli cenimy sobie elegancję, można zdecydować się na sukienkę biało-granatową z elegancką kokardą w pasie lub przy dekolcie. Do jednokolorowych sukienek warto dobierać ciekawą biżuterię, np. wyrazistą broszkę, wisior albo bransoletkę. Co do najchętniej wybieranych kolorów, na pewno warto zwrócić uwagę na: jasny róż, seledynowy, kobaltowy, fioletowy, wszelkie odcienie pastelowe, żółty. Sukienki koktajlowe w pasy lub grochy to wciąż powracający hit.

Sukienki koktajlowe cechują się tym, że mogą być zarówno proste, jak i bardzo ozdobne. Można znaleźć sukienki ołówkowe w jednym stonowanym kolorze lub sukienki z falbankami, ozdobnymi kokardami, sznurkami, cekinami albo wstążkami. Kupując sukienkę warto wybrać taką, którą jeszcze nie raz założymy na inne okazje, nie tylko na przyjęcie weselne, ale także np. na półoficjalne spotkania w pracy lub na randkę.