Sukienka na chrzciny

Chrzest dziecka to bardzo ważna i podniosła uroczystość, która wymaga też odpowiedniego stroju. Trzeba pamiętać, że wybierając sukienkę na uroczystość kościelną trzeba zachować pewne standardy. Jako rodzic lub matka chrzestna trzeba pamiętać, że sukienki króciutkie, zbyt obcisłe, z dużymi dekoltami czy też z dużymi wycięciami na plecach lub odsłaniające ramiona nie są odpowiednie na chrzciny. Wśród przeróżnego rodzaju sukienek eleganckich można znaleźć wiele fasonów odpowiednich na tego typu święto rodzinne.

Jaka sukienka będzie odpowiednia dla matki chrzestnej?

Zostanie matką chrzestną to nie lada zaszczyt. Chrzciny w kościele to piękna rodzinna i religijna uroczystość, która zostaje w pamięci rodziców i zaproszonych gości na długi czas. Bardzo ważny jest odpowiedni strój. Jak już było wspominane, sukienka nie powinna być zbyt obcisła i nie powinna wiele odsłaniać. Najlepiej postawić na klasykę i elegancję. Oczywiście dozwolone są sukienki kolorowe, ale nie przesadzajmy z intensywnością kolorów. Z pewnością będą pasować sukienki zwiewne (zwłaszcza w upalne dni) w pastelowych odcieniach. Warto także mieć na uwadze sukienki w stonowanych, nieco ciemniejszych kolorach: granatowym, brązowym, ciemnozielonym, grafitowym czy bordowym.

Sukienki w kwiaty, grochy czy paski są jak najbardziej na miejscu. Trzeba mieć na uwadze, aby kreacja nie była zbyt kwiecista i nie przypominała sukienki na plażę. Lepiej zrezygnować z sukienek z dużą ilością falban czy też cekinów. Drobne ozdoby w tym stylu nie są złe, ale ich nadmiar może być już niestosowny.

Jaka sukienka dla mamy?

Jak już było wspominane – sukienka na chrzciny powinna być prosta, niezbyt strojna. Co nie oznacza, że nie może być modna i elegancka. Warto postawić na klasyczną biel. Przepięknie prezentują się sukienki koronkowe lub z delikatnego lnu. Nadal bardzo modne są sukienki z gipiury. Jeśli zależy nam na wygodzie, można wybrać sukienkę w stylu empire lub długą tunikę. Do sukienek białych, beżowych lub w odcieniu kości słoniowej, pasować będą dodatki czerwone, jasnobrązowe,

Jeśli nie odpowiada nam kolor biały, najlepiej zdecydować się na odcienie pastelowe lub zupełnie ciemne, np. granatowy czy czarny. Najmodniej jest zestawiać sukienkę w neutralnym czy pastelowym odcieniu z dodatkami w żywych kolorach lub we wzory.